Valikko Sulje

ANKKURI-tiimi

ANKKURI-TIIMI

Sosiaalista tukea, väkivallan ja rikosten ehkäisyä, nopeasti ja moniammatillisesti

  • Ankkuri-tiimi muodostuu poliisin, sosiaalityöntekijän, ohjaajan ja psykiatrisen sairaanhoitajan ryhmästä
  • Tiimi työskentelee poliisilaitoksella
  • Ankkurin toiminta-alueena on Pori, Ulvila ja Merikarvia
  • Varhainen puuttuminen alaikäisten rikolliseen käyttäytymiseen, nuoren asiakkaan kokonaisvaltainen elämäntilanteen selvittäminen sekä avun ja tuen piiriin ohjaaminen.
  • Nopea puuttuminen lähisuhde- ja perheväkivaltaan sekä tarkoituksenmukaisen avun ja tuen piiriin ohjaaminen.
  • Ankkuri-tiimi saa tiedon nuorten tekemistä rikoksista useimmiten poliisilta
  • Yhteyttä Ankkuriin voivat suoraan ottaa kaikki yhteistyötahot
  • Myös asiakas itse voi ottaa yhteyttä Ankkuriin
  • Moniammatillisen yhteistyön ansiosta asiakkaat saavat kokonaisvaltaista ja nopeaa tukea sekä ohjausta yhdestä toimipisteestä. Ratkaisevaa on, että asiakas pääsee nopeasti avun piiriin ilman viranomaiselta toiselle pompottelua

Porin poliisiasema
🏠Satakunnankatu 5 PL 38
28101 Pori
💻 ankkuri@pori.fi

Harri Lehtinen, vanhempi rikoskonstaapeli
📱029 544 9228
💻 harri.lehtinen@poliisi.fi

Teemu Huttunen, rikosylikonstaapeli
📱 029 544 9232
💻 teemu.huttunen@poliisi.fi

Sari Luoma, sosiaalityöntekijä
📱 044 701 6138
💻 sari.luoma@pori.fi

Elina Viljanen, psykiatrinen sairaanhoitaja
📱 044 701 6261
💻 elina.viljanen@pori.fi

Marko Sulonen, ohjaaja
📱 044 701 9901
💻 marko.sulonen@pori.fi


Jaa tää somes: