Menu Close

ANKKURI-tiimi

Kuva on koriste ja pitämässä paikkaa palvelun tarjoajan tulevaa kuvaa varten.

Sosiaalista tukea, väkivallan ja rikosten ehkäisyä, nopeasti ja moniammatillisesti

  • Ankkuri-tiimi muodostuu poliisin, sosiaalityöntekijän, ohjaajan ja psykiatrisen sairaanhoitajan ryhmästä.
  • Tiimi työskentelee poliisilaitoksella.
  • Ankkurin toiminta-alueena on Pori, Ulvila ja Merikarvia.
  • Varhainen puuttuminen alaikäisten rikolliseen käyttäytymiseen, nuoren asiakkaan kokonaisvaltainen elämäntilanteen selvittäminen sekä avun ja tuen piiriin ohjaaminen.
  • Nopea puuttuminen lähisuhde- ja perheväkivaltaan sekä tarkoituksenmukaisen avun ja tuen piiriin ohjaaminen.
  • Ankkuri-tiimi saa tiedon nuorten tekemistä rikoksista useimmiten poliisilta.
  • Yhteyttä Ankkuriin voivat suoraan ottaa kaikki yhteistyötahot. Myös asiakas itse voi ottaa yhteyttä Ankkuriin.
  • Moniammatillisen yhteistyön ansiosta asiakkaat saavat kokonaisvaltaista ja nopeaa tukea sekä ohjausta yhdestä toimipisteestä. Ratkaisevaa on, että asiakas pääsee nopeasti avun piiriin ilman viranomaiselta toiselle pompottelua.

🏠 Porin poliisiasema
Satakunnankatu 5 PL 38
28101 Pori

💻 ankkuri@pori.fi

😊 Teemu Huttunen
rikosylikonstaapeli
📱 029 544 9232
💻 teemu.huttunen@poliisi.fi

😊 Harri Lehtinen
vanhempi rikoskonstaapeli
📱 029 544 9228
💻 harri.lehtinen@poliisi.fi

😊 Petri Viitala
Vanhempi rikoskonstaapeli
📱 029 544 9257
💻 petri.j.viitala@poliisi.fi

😊 Sari Luoma
sosiaalityöntekijä
📱 044 701 6138
💻 sari.luoma@porinperusturva.fi

😊 Elina Viljanen
psykiatrinen sairaanhoitaja
📱 044 701 6261
💻 elina.viljanen@porinperusturva.fi

😊 Marko Sulonen
ohjaaja
📱 044 701 9901
💻 marko.sulonen@porinperusturva.fi


Jaa tää somessa: